“Back 2 Panama!”

Tegoroczny Światowy Dzień Młodych przebiega w naszej diecezji pod hasłem “Back 2 Panama!” (z ang. Powrót do Panamy). A jest do czego wracać! Zapraszamy na “after” po Panamskich Światowych Dniach Młodzieży!

Historia Światowych Dni Młodzieży sięga poprzedniego wieku a dokładniej roku 1986. Wtedy ówczesny papież św. Jan Paweł II zapoczątkował inicjatywę, która została bardzo entuzjastycznie przyjęta w kręgach młodych ludzi z całego świata. Od 1986 roku co 2-3 lata młodzi chrześcijanie przybywają ze wszystkich stron świata, by razem modlić się, bawić oraz wsłuchiwać w głos “sternika Łodzi Piotrowej” – Papieża.

W naszej diecezji Światowe Dni Młodych znalazły swoją kontynuację w corocznym spotkaniu młodych z biskupem w Niedzielę Palmową oraz w tzw. DDM’ach (tj. Diecezjalych Dniach Młodzieży), które przez długi czas odbywały się we wrześniu a obecnie mają one miejsce w czerwcu w sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie.

W naszej parafii również chcemy się włączyć w tę inicjatywę, by młodzi z Gubina i okolic mogli usłyszeć dobrą nowinę o kochającym Ojcu w niebie, o Jego Synu, który światu niesie Miłosierdzie i o Adwokacie-Obrońcy, który chce nas uratować przed karą!

W tym roku pragniemy zaprosić wszystkich młodych z naszej parafii, miasta i okolic na spotkanie “Back 2 Panama”, które odbędzie się
13 kwietnia (w sobotę) od 18.00. Spotkajmy się i pomódlmy się razem! Przecież mamy o co!

Plan spotkania:

18.00 Msza Święta z poświęceniem Palm

19.00 Akatyst i Poczęstunek (coś na ząb, byśmy nie padli z głodu)

20.00 Czuwanie z Dobrym słowem i pozdrowieniami od papieża Franciszka!

21.00 Zakończenie i rozesłanie do domów

8 kwietnia, 2019