OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 2023R.

 

1.W tym tygodniu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek, 15.maja – przeniesiona z dzisiejszej niedzieli uroczystość poświęcenia naszego kościoła; we wtorek,16.maja – święto Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski; w piątek, 19.maja – wspomnienie papieża Urbana I, patrona Zielonej Góry. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – przeniesioną z czwartku.

 

2.Dnia 18.maja przypada 3ºczwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdro-wienie o godzinie 18.00.

 

3.W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

4. W najbliższą sobotę, 20.maja, wyruszamy na Pielgrzymkę w intencji powołań. To duże przedsięwzięcie bo i sprawa jest poważna oraz nagląca. Pierwszy autokar wyjedzie o 05.15 do Paradyża, a stamtąd już pieszo ruszymy do Rokitna. Drugi autokar wyjedzie o 08.15 do Międzyrzecza i tam, w połowie drogi, dołączymy do pieszych pielgrzymów. Można też pojechać bezpośrednio do Rokitna i spędzić czas na indywidualnych wędrówkach po Kalwarii i na modlitwie przed Obrazem, oczekując przybycia wędrowców. 

Cena 50zł. Zapisy i szczegółowe informacje: w zakrystii. Zaprośmy Gubin i okolice na tę niezwykła majówkę. Odwagi.

 

5. W związku z licznymi pytaniami – potwierdzamy, że przyszłoroczna uroczystość 1ºKomunii świętej odbędzie się – jeśli Bóg pozwoli – jak zwykle, a zatem w sobotę i niedzielę przed Odpustem: w dniach 11. i 12. maja, o godz. 12.30.

 

6. Za tydzień przypada 3ºniedziela miesiąca – ofiarami do puszek wesprzemy parafialny fundusz gospodarczy.

 

7. Najnowsza Niedziela: o duszochwacie Andrzeju Boboli; o chrześcijańskiej medytacji oraz o śladach Prymasa Wyszyńskiego na Bachledówce i o żonkilach dla Warszawskiego Getta, a także o pierwszych wiosennych ziołach i urokach trekkingu. 

Tymczasem Gość Niedzielny: o młodych, szykujących się do Lizbony; o aktualności fatimskiego wezwania do pokuty; o pilnej potrzebie modlitwy za Izrael, a także o niebezpie-czeństwach betonozy i silnych związkach jedzenia z emocjami. Czytajmy.