Ogłoszenia duszpasterskie, XI Niedziela Zwykła

14 czerwca 2020 r.

1. Z serca dziękujemy ofiarodawcom, którzy datkiem do puszek wesprą dziś po Mszy świętej Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniach tegorocznych obchodów Bożego Ciała: dziękujemy Przedsiębiorstwu Usług Miejskich oraz Urzędowi MIasta Gubina za pomoc w uporządkowaniu zieleni wokół kościoła parafialnego; naszą wdzięczność wyrażamy również wobec ofiarodawcy brzózek, osób które posprzątały i wystroiły świątynie, a także tych, którzy zadbali o procesje: ponieśli baldachim, figurę i sztandary, sypali kwiaty oraz ozdobili liczne zakątki naszego miasta – w nadziei, na lepsze czasy i powrót procesji do czterech ołtarzy.

3. W tym tygodniu:

w środę – wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego

w czwartek – obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna – głównej patronki diecezji. Tego dnia również: zakończenie okatwy Bożego Ciała;

w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: Msze święte o godz. 07.30. 09.30 i 18.00; w ten piątek nie ma też postu.

w sobotę: wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. W ostatnie dwie soboty i niedziele czerwca, odbędą się w naszej parafii uroczystości Pierwszej Komunii świętej w małych grupach. Uprzejmie zatem prosimy, by w najbliższe dwie niedziele: 21 i 28 czerwca – miejsca na Mszy o 12.30 odstąpić dzieciom pierwszokomunijnym, ich rodzicom i gościom.

 

14 czerwca, 2020