“Przyjdźcie do mnie wszyscy utrudzeni i obciążeni (…)!” – Msza z modlitwą o uzdrowienie

“Choruje ktoś wśród was? Niech wezwie kapłanów Kościoła i niech modlą się nad nim namaszczając go olejem w imię Pańskie. Modlitwa płynąca z wiary wybawi chorego i ulży im Pan. A jeśliby był w grzechach, będą mu odpuszczone” (Jk 5,14-15). – Wezwanie św. Jakuba Apostoła jest w pełni aktualne także dziś. Eucharystia jest obok sakramentu namaszczenia chorych miejscem spotkania z Chrystusem, który uzdrawia. Tylko czy Ty chcesz spotkać się z Nim?

W najbliższy czwartek (17 stycznia) o g. 18.00 w naszym kościele parafialnym odbędzie się Msza, w trakcie której lokalny Kościół będzie wołał do Chrystusa by dotknął wszystkich, którzy potrzebują uzdrowienia.

Jednak czasem Ci potrzebujący uzdrowienia, z bardzo różnych powodów nie przychodzą na spotkanie mimo, iż są na nie zaproszeni bardzo wyraźnym wezwaniem Pana Jezusa: “Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” (Mt 11, 28).

Ale…

Jest na kartach Ewangelii przykład chorego, który został uzdrowiony z powodu wiary swoich przyjaciół. To chromy, który został przyniesiony do Jezusa przez ludzi przejętych jego losem. Ba! Został spuszczony przed Pana przez dach (sic!). Na widok ich wiary i determinacji Zbawiciel rzekł: «Człowieku, odpuszczają ci się twoje grzechy» (Por. Łk 5, 17-26). Pomyśl, może i przez Twoją wiarę boski Lekarz będzie mógł uzdrowić chorego… Zatem nie wahaj się! Przyjdź i módl się. Spotkaj się z Tym, który ma REALNY wpływ na RZECZYWISTOŚĆ.

17 stycznia, 2019