Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą, 25 czerwca 2023 r.

  1. W ubiegłą niedzielę składane były ofiary na fundusz remontowy – wysokość zebranej kwoty ogłosimy w najbliższym czasie.
  2. W czwartek przypada uroczystość apostołów Piotra i Pawła. Taca z tego dnia, tzw. Świętopietrze, przeznaczona będzie na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi oraz różaniec wynagradzający o 9:30. Ksiądz Piotr odwiedzi też chorych z posługą sakramentalną, natomiast Ksiądz Łukasz odwiedzi swoich chorych po powrocie z oazy.
  4. Rozpoczynamy wakacyjny kalendarz duszpasterski: przez lipiec i sierpień nie będzie w kościele parafialnym Mszy porannej w dni powszednie, w niedzielę zaś nie będzie Mszy o 9:30. Na filiach zaś Msze: w Bieżycach o 9:00 i w Kaniowie o 10:00. Podczas wakacji Kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w soboty w godz. 11:00 – 12:00; w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (nr: 501 864 868) lub w zakrystii.
  5. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca podczas Mszy o 7:30. Tego dnia pamiętajmy też o zbiórce plastikowych zakrętek w akcji dla Bartka.
  6. W dniach: 3-4 lipca, jak co roku, wyruszamy autokarem na Jasną Górę. Tym razem odwiedzimy również Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd w poniedziałek spod kościoła parafialnego o godz. 6:00. Powrót we wtorek późnym wieczorem. Noclegi w Domu Pielgrzyma w pokojach 2- oraz 3- osobowych. Wyżywienie we własnym zakresie. Koszt: 250 zł., zapisy w zakrystii.
  7. Zapraszamy także do zapisów na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbędzie się w terminie 31.07.-12.08. Koszt to 350 zł. (dla dzieci do 9 roku życia: 165 zł.), natomiast gdyby ktoś chciał dołączyć jedynie na poszczególne dni – koszt to 35 zł/dzień.
  8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: prócz Niedzieli i Gościa Niedzielnego jest też Mały Gość Niedzielny – przeznaczony dla trochę młodszych odbiorców.