Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną 2022 r.

1. W sobotę 07.05 i w niedzielę 08.05. – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – w modlitwach pamiętajmy o dzieciach i ich rodzinach, prosząc o obfite owoce życia w komunii z Jezusem Eucharystycznym. Spotkania Białego Tygodnia codziennie, do piątku włącznie: najpierw o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a następnie Eucharystia.

2. W poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. W piątek, 13 maja – uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Fatimskiej – patronki naszej parafii: Msze święte o godzinie 07.30 i 09.30 oraz suma odpustowa o godzinie 18.00, poprzedzona nabożeństwem majowym o 17.30. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła z figurą Fatimskiej Pani, a następnie Adoracja do 21.00. Nazajutrz, w sobotę – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – Msze święte o 07.30 i 09.30 – wieczorem zaś, już Msza niedzielna. 

Z racji odpustu – w piątek na terenie naszej parafii nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

4. W najbliższą niedzielę, 15 maja, zbiórka do puszek na parafialny fundusz gospodarczy.

Najnowsza “Niedziela”: o słuchaniu Boga, o dobrej spowiedzi, onkologicznej czujności, muzyce księdza Vivaldiego, rzodkiewkach i aromatycznej kawie. Tymczasem “Gość Niedzielny”: o klęsce głodu, która podąża śladem wojny; o Ojcowskim miasteczku w Gubinie, o młodzieżowej Oazie z naszej parafii oraz o bananowych plackach, daktylowym kremie i jak wyruszył wiosenny redyk. Czytajmy. 

Życzymy Wszystkim błogosławionego tygodnia.