Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu, 26 marca 2023 r.

  1. Ubiegłotygodniowa zbiórka do puszek zasiliła nasz parafialny fundusz gospodarczy kwotą: 4823 zł i 76 groszy oraz 26 euro – Bóg zapłać. Serdecznie dziękujemy także ofiarodawcom bukszpanu.

 

  1. W najbliższy piątek, trasą św. Maksymiliana, wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie wędrówki – Mszą świętą o godz. 20.00. Dla całego Dekanatu Gubin, będzie to Msza ekspiacyjna, aby przeprosić Boga z bluźnierstwa i złorzeczenia oraz modlić się o miłosierdzie dla nieprzyjaciół – zachęcamy do uczestnictwa. Spotkanie organizacyjne dla wędrowców – w środę, o godz. 19.00, w salce na plebanii.

 

  1. Nazajutrz przypada 1ºsobota miesiąca – Różaniec wynagradzający: po Mszy porannej. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca – za tydzień, podczas Mszy o godz. 09.30. Tego dnia pamiętajmy też o zbiórce zakrętek w akcji dla Bartka.

 

  1. W Niedzielę Palmową – zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta: od Kościoła pw. Trójcy Świętej, do kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej. Początek o godz. 19.30.

 

  1. Parafialny Zespół Caritas oraz Klub Seniora zaoferują nam za tydzień: do południa – kiermasz świątecznych ciast, a przed każdą Mszą – własnoręcznie wykonane palmy. Polecamy wykwintne wypieki i zachęcamy do nabywania palmowych kompozycji.

 

  1. W przyszłą niedzielę, jak co roku, ofiarami do puszek wesprzemy naszych misjonarzy oraz ich misje. Polska wiedzie dziś prym w dziełach misyjnych Kościoła – pomóżmy naszym rodakom głosić Ewangelię po krańce świata.

 

  1. Dziś jeszcze można duchowo adoptować poczęte dziecko i wspierać modlitwą jego rozwój oraz narodziny. Księga Duchowej Adopcji i deklaracje z modlitwą – są wyłożone obok figury Fatimskiej Pani.
  2. 8.Najnowsza Niedziela: o dobrej spowiedzi; o wymodlonych cudach, o przedwielkanocnych zwyczajach, a także o symptomach depresji i aktywności czynnych wulkanów. Tymczasem Gość Niedzielny: o zamordowaniu ks. Franciszka Blachnickiego; o cierpliwym znoszeniu krzywd i chętnym darowaniu urazów; a także o rekolekcjach u kamedułów, cudownych dzieciach z zespołem Downa i pożytku z leśnych spacerów. Czytajmy.