Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą, 30 października 2022 r.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy starszej (x. Piotra) oraz ich rodziców – dziś (niedziela) o g. 19.00

2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych: Msze święte w kościele parafialnym o 07.30, 09.30, 11.00 i 18.00; w Bieżycach i Kaniowie o g. 09.00, a na Cmentarzu komunalnym w Gubinie o g. 12.00.

3. W Środę – Dzień Zaduszny – liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze w kościele parafialnym o 07.30, 09.30 i 18.00; w Bieżycach i Kaniowie o g. 16.00.

4. Listopadowe Wypominki rozpoczniemy w dzień zaduszny, a zakończymy 20 listopada – w niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. W dni powszednie Różaniec za zmarłych o g. 17.30, a w niedzielę – jeden dziesiątek różańca na rozpoczęcie każdej Mszy św.

5. W dniach od 01 do 08 listopada można zyskać doroczny odpust zupełny za zmarłych i przez to skrócić całkowicie lub częściowo ich męki czyśćcowe. Należy zatem w tych dniach nabożnie nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych, a w Dzień Zaduszny wystarczy nabożnie nawiedzić kościół lub kaplicę i odmówić tam: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Odpustu tego Kościół udziela pod stałymi warunkami, a zatem: należy być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą oraz pomodlić się w intencjach zanoszonych do Boga przez Ojca Świętego. Odpust za zmarłych można zyskać każdego dnia tylko jeden raz i za jednego zmarłego.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa: o powołania ii do Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszach wieczornych, a pierwszosobotni Różaniec ku czci Niepokalanego Serca Maryi – po Mszy porannej. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, podczas Mszy o godzinie 09.30. Tego dnia pamiętajmy także o zbiórce plastikowych zakrętek w akcji dla Bartka. W sobotę odwiedzimy chorych. 

7. W najbliższą sobotę, 05 listopada o g. 19.00, zapraszamy na “Zaduszne Śpiewanie” – młodzi pomogą nam muzyką i śpiewem w refleksji nad życiem i śmiercią oraz w modlitwie za tych, którzy odeszli już do wieczności.

8. Zachęcamy do korzystania z nowych propozycji duszpasterskich: w środę, o g. 20.00 – spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji, a w sobotę o g. 19.00 – Krąg Biblijny.

9. Parafialny Zespół Caritas oraz Klub Seniora zapraszają swoich członków i sympatyków na jednodniową wyprawę do Pragi, dnia 15 listopada – wyjazd o g. 05.30, powrót późnym wieczorem. W ten sposób zamierzamy świętować tegoroczny mały jubileusz owocnej pracy tych grup w naszej parafii. W programie m.in.: pielgrzymowanie do sanktuarium Dzieciątka Jezus, zwiedzanie Katedry św. Wita i zabytków Starego Miasta z przewodnikiem oraz smaczny obiad na czeską nutę. Zachęcamy. Cena 150 zł. Zapisy w zakrystii. 

10. Najnowsza Niedziela i Gość Niedzielny: o dążeniu do świętości, trosce o zmarłych, pielęgnowaniu rodzinnych tradycji i urokach złotej polskiej jesieni. Czytajmy.