Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną 2021 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień szczególnej modlitwy i troski o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy więc o naszym diecezjalnym seminarium oraz o nowych kandydatach do kapłaństwa.

2. W czwartek, 29 kwietnia, święto Katarzyny ze Sieny, Doktora Kościoła i patronki Europy – odważnej kobiety, która sprowadziła papieża z niewoli awiniońskiej do Rzymu. Przyjdźmy pomodlić się o dar odwagi.

3. W sobotę, 1 maja, wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika. W roku dedykowanym świętemu Cieśli z Nazaretu – uczcijmy Go w sposób szczególny, wstając w tę sobotę nieco wcześniej: zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 07.30. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca: nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi – bezpośrednio po Mszy porannej. Tego dnia odwiedzimy także chorych.

4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca – w przyszłą niedzielę na Mszy o godzinie 09.30.

5. Nabożeńśtwa majowe: przez cały miesiąc w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedziele i uroczystości – odmówimy Litanię Loretańską na rozpoczęcie każdej Mszy świętej. Przyjdźmy okazać wdzięczność naszej Niebieskiej Matce.

6. Z racji majowego weekendu, który sprzyja domowym spotkaniom – na mocy prawa, proboszcz udziela dyspensy wszystkim parafianom oraz przebywającym na terenie parafii gościom, a zatem w najbliższy piątek nie obowiązuje u nas post od pokarmów mięsnych.

7. Informujemy narzeczonych, że weekendowy kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w ostatni weekend nowego miesiąca, a zatem w dniach: 28, 29 i 30 maja. Szczegóły dotyczące zapisów – na plakacie.

8. Najnowsza Niedziela: o powołaniach w Kościele; o czyśćcu, który daje nadzieję; o Janie Pawle II, który uczy nas rozumienia krzyża oraz lokalnie: refleksje burmistrza Gubina na temat pielgrzymki do Medjugorie. Tymczasem Gość Niedzielny: o tym jak poznać Dobrego Pasterza; o pustych seminariach w Polsce; o szukaniu życiowej drogi oraz o potrzebie bliskoći i wsparcia w cierpieniu.